Blog

 • 16/02/2022 0 Komentarze
  Zapis windykacyjny w formie aktu notarialnego

  W dzisiejszym artykule powrócę do spraw spadkowych, a konkretnie do instytucji zapisu windykacyjnego czyli sposobu na przekazanie konkretnych elementów masy spadkowej konkretnym osobom. Temat ten może być dla Państwa interesujący gdyż zapis ów, zgodnie z intencją ustawodawcy, ważny jest tylko wówczas gdy umieścimy go w testamencie sporządzonym jako akt notarialny.

  Dowiedz się więcej
 • 16/02/2022 0 Komentarze
  Umowa przedwstępna u notariusza

  Chciałabym opowiedzieć o kwestiach związanych z umową przedwstępną, która wielokrotnie pojawia się w praktyce notarialnej, a której właściwe zrozumienie niejednokrotnie ułatwia moim klientom podjęcie ostatecznych decyzji.

  Dowiedz się więcej
 • 16/02/2022 0 Komentarze
  Najem okazjonalny

  Dziś chciałabym poruszyć temat, który pojawił się w mojej praktyce notarialnej kilkukrotnie w ciągu ostatnich tygodni. Dotyczy on wielu z Państwa, choć niewielu jest świadomych istnienia rozwiązań prawnych o których chciałam dziś napisać. Temat dotyczy wszystkich tych, którzy chcieliby, lub może już to robią, wynająć mieszkanie, a nie prowadzą działalności gospodarczej. Jakie prawa mają właściciele lokalu, a jakie najemca i jak je zabezpieczamy? Odpowiedź znajdziemy zgłębiając zagadnienia najmu okazjonalnego.

  Dowiedz się więcej
 • 16/02/2022 0 Komentarze
  Dziedziczenie ustawowe

  W dzisiejszym artykule zajmę się kolejnym zestawem reguł kierujących prawem spadkowym, a znanych pod nazwą: dziedziczenie ustawowe. To, w telegraficznym skrócie, zbiór zasad ustalających kolejność i sposób dziedziczenia majątku zmarłego w przypadku gdy nie sporządził on testamentu, testament jest nieważny lub spadkobiercy nie mogą/nie chcą przyjąć spadku.

  Dowiedz się więcej
 • 02/02/2022 0 Komentarze
  Akt notarialny, oryginał a wypisy

  Witam! Dziś pragnę poruszyć temat, który zdaje się być błahostką jednak niejednokrotnie powoduje stres u moich klientów jeśli nie został wcześniej odpowiednio wyjaśniony. Jest to kwestia oryginału aktu notarialnego i jego wypisów.

  Dowiedz się więcej
 • 02/02/2022 0 Komentarze
  Poświadczenie podpisu

  W dzisiejszym wpisie chciałbym opisać Państwu kwestie związane z czynnością zwaną „poświadczenie podpisu” czyli nadanie swojemu podpisowi charakteru urzędowego poprzez uznanie przez rejenta jego autentyczności. Jest to czynność bardzo popularna, niezbędna choćby do tego by sprzedać „działkę” w rodzinnych ogrodach działkowych lub zbyć udziały w spółce. Zapraszam do lektury!

  Dowiedz się więcej

Formularz kontaktowy